Специалист, маркетинг

Sport Depot
location_on гр. София

СПОРТ ДЕПО“ е част от най-големите спортни вериги в Европа – „SPORT 2000“, където могат дa бъдат намерени над 30 000 стоки за всички спортове на повече от 70 световно известни марки.

Фирмата активно разширява дейността си и анонсира нови възможности за развитие за следната позиция:

СПЕЦИАЛИСТ, МАРКЕТИНГ- Content & E-mail Marketing Specialist

Задължения:  Описва продуктите в онлайн магазина предоставяйки детайлна и изчерпателна информация, ключови предимства и важни характеристики. На база на сезонния и месечния маркетинг план се фокусира към описанията на приоритетните за периода продукти, както и кампанийните (фокус) продукти.  Подготвя цялата информация в продуктовата карта (описание, допълнителни материали като детайлни снимки, технологии, инфографики, видео клипове и др.), като поднася информацията за продуктите по подходящ начин с цел клиентът да получи цялата необходима информация, и да бъде убеден да закупи продукта.  Следи за съответствието между описанието на продуктите в поверените му категории и неговите действителни характеристики.  При необходимост участва и помага при създаването на различни POS комуникационни материали – копирайтинг и редакция.  Oтговаря за интегрирането и управлението на AI технологии за content.  Проверява и използва сайтовете на доставчиците и техните b2b платформи като инструмент, от който да черпи необходимата информация и материали.  Поддържа (редактира и актуализира) служебните страници в сайта, като полага старание съдържанието в тях да бъде представено по лесен за разбиране начин и с подход, ориентиран към потребителя.  Създава ангажиращо и завладяващо съдържание за блога – тематични статии свързани с актуални продукти и тенденции, новини от доставчици, полезни съвети, отразяване на събития и различни инициативи.  Отговаря за съставянето и изпращането на регулярния Еmail бюлетин.  Управлява и развива използването на платформата за Email Marketing (Automated Email Campaigns, Web Push Notifications, SMS, Pop-ups и др.)  Управлява (редактира и актуализира) автоматичните имейл шаблони (регистрация в сайта, регистрация за бюлетин, ваучер за рожден ден, потвърждение на поръчка, поръчка на кредит и др.)

Изисквания към кандидатите:  Познания и изявени интереси в областта на E-mail маркетинга, Digital маркетинга и електронната търговия.  Отлично владеене на писмен български език - граматика и пунктуация.  Разбиране на основните процеси в маркетинга по електронна поща и като цяло в дигиталните канали: стратегия, систематично събиране на контакти, оформление на имейли в програмата за изграждане на имейли, създаване на план за съдържание на имейли.  Способност за работа с Google Analytics, извличане на информация от данните и правене на изводи и заключения.  Самомотивация, поемане на отговорност, аналитично мислене, проактивност и ориентираност към резултатите.  Способност и желание за работа в екип.  Способност за разпознаване на нуждите на клиентите.  Владеене на английски език ще се счита за предимство.  Познаване на използването на компютър (Microsoft Office, интернет, социални медии и др.)  Основни умения за работа с Photoshop или други програми за графичен дизайн.

Ние предлагаме:  Стандартно работно време – от понеделник до петък.  Съдействие за адаптиране в работния процес.  Интересна и предизвикателна работа с участие в редица проекти с трети страни и маркетингови екипи на световни брандове.  Добро финансово възнаграждение и отношение към хората.  Допълнителни придобивки-допълнително здравно осигуряване, ваучери за храна, отстъпки за пазаруване в магазините и др.

Ако смятате, че имате необходимите качества за позицията, длъжността представлява интерес за Вас и сте сериозно мотивиран, моля изпратете автобиография на български език и актуална снимка.

Ще се свържем само с одобрените кандидати.

Предоставените от вас данни са лични и попадат под специалната защита по смисъла на ЗЗЛД. СПОРТ ДЕПО АД се задължава да ги съхранява и да не ги разпространява под каквато и да е форма, освен за целите на настоящия подбор.