Мениджър продажби и резервации

Ние сме компания оперираща в различни сфери нa пазара, като основната ни мисия е да доставяме удобство, комфорт и здравословен начин на живот на клиентите си. Гордеем се с нашите хотели - "Гранд Хотел Банско", "Гранд Хотел Свети Влас", Гранд Хотел Терме".

Търсим да назначим професионалист за позицията Мениджър продажби и резервации!

Отговорности:

  • Изпълнява дейности, свързани с продажбите и маркетинга на компанията;
  • Познава добре туристическите услуги на компанията, актуалните специални предложения и спецификите на хотелите;
  • Изготвя периодични анализи и отчети за продажбите за заетостта и други
  • Анализира условията на пазара и конкуренцията;
  • Приема и отговаря на запитвания, и заявки за резервации (по имейл, телефон, други);
  • Събиране на информация от разговорите с цел изпращане на оферти;
  • Изготвя ценови оферти и договори към клиенти;
  • Въвеждане резервации в хотелската програма, проследяване на плащания по резервации;
  • Поддържане на база данни за всички проведени разговори и изпратени оферти;
  • Установява и поддържа връзки с директни индивидуални клиенти на компанията;
  • Установява и поддържа връзки с ключови клиенти на компанията;
  • Прави предложения за увеличаване на продажбите и за привличане на нови клиенти;
  • Следи тенденциите за промени в областта на конферентния туризъм;
  • Участва в дейността по продажбите на конферентни мероприятия и специални събития;
  • Работи със специализиран хотелски софтуер;
  • Подпомага и работи в сътрудничество с всички служители на отдел Маркетинг, продажби и резервации;
  • Работи с другите отдели в компанията /F&B, хотелско домакинство, други/;
  • Спазва утвърдените в дружеството стандарти и политики.
Изисквания:
  • Висше образование в сферата на маркетинга и/или туризма;
  • Професионален опит на сходна позиция в хотелиерския сектор - минимум 2-3 години;
  • Познаване на туристическия пазар и механизмите, действащи на него;
  • Отлично владеене на английски език, всеки допълнителен език е предимство;
  • Много добро ниво на обща компютърна грамотност /Word, Excel, PowerPoint/;
  • Владеене на специфични за хотелиерството програмни продукти. Предимство: опит с Clock PMS+;
  • Ефективност на работа с максимален брой осъществени разговори на ден;
  • Умения за водене на телефонен разговор без затруднения от липсата на визуален контакт с отсрещната страна;
  • Убедителност при водене на разговор с цел постигане на продажби;
  • Позитивна и уверена личност, която може да се справи с всяка ситуация и възражения на клиенти;
  • Общителност и умение да се привлече и задържи вниманието на този, с когото се води разговор;
  • Креативност и способност за преодоляване потенциалните възражения на клиентите;
  • Съпричастност към потребностите на клиентите и проявяване на персонално отношение в обслужването им;
  • Умение за определяне на приоритети и разпределяне на времето по задачи;
  • Аналитични умения;
  • Способност за ефективна работа в динамична среда;
  • Комуникативни и презентационни умения;
  • Способност за работа в екип;
  • Конфиденциалност;
  • Препоръките от предишни работодатели са предимство.
КОМПАНИЯТА ПРЕДЛАГА:
  • Мотивиращо възнаграждение;
  • Трудов договор с фирма ГРАНД ХОТЕЛС МЕНИДЖМЪНТ ЕНД МАРКЕТИНГ ЕООД;
  • Безплатна карта за спорт към фитнесите Pulse;
  • Целогодишна заетост;
  • Работно време: Понеделник до Петък / от 9:00ч. до 18:00ч.
  • Удобна локация/ на 5 мин. от метростанция "Бизнес парк";
Ако смятате, че притежавате необходимия опит и квалификация за позицията, моля изпратете актуално CV. Само одобрените по документи кандидати ще бъдат поканени на интервю.